Bungalov Evler Neden Çok Tercih Ediliyor?

Kimler Ağaç Ev Tercih Eder

Bungalov Evler Neden Çok Tercih Ediliyor?

Bungalov Evler Neden Çok Tercih Ediliyor? Bungalov ilk olarak İngiltere’de 1869 yılında inşa edilmiştir. “Bungalov” kelimesi ilk olarak Hindistan ‘ da kullanılmıştır. Dilimize ise İngilizceden geçmiştir. Bu yapılar daha çok barınma amacıyla kullanılan çadır evleri olarak geçmektedir. Yalnızca günümüzde kare tiplerde gözükmektedir.

Bungalov evleri daha çok tatil beldeleri, geçici konaklama mekânları için tercih edilmektedir. Sıklıkla hareketli yaşamdan ve stresli hayattan kurtulup, ruhunun huzur bulması içi insanların kullandıkları geçici evlerdir. Daha çok villa tipi inşalara sahip oldukları için bahçeli yapılardır.

Bungalov Evlerin Özellikleri Nelerdir?

  • Bungalov evleri çatı katıyla birlikte inşa edilmiş yapılardır. Yani aslında ekstra bir çatı bulunmaz. Çatı tipi evler olarak da bilinmektedir.
  • Yazlık evler daha farkı inşa edilirken, kışlık bungalov evleri daha farklı malzemeler kullanılarak üretilir. Bunun nedeni kışlık dağ evleri ısı yalıtımlı olması gerektiği içindi. Ancak daha kuru iklime sahip olan evler ya da yazlık yapılar sadece ağaçtan yapılır. Ahşap olarak yapılan evler daha çok tercih edilmektedir.
  • İnşaat malzemeleri de betonarme tercih edilmediği için bu yapılar depremden etkilenemezler. Güvenli evler diyebiliriz.
  • Havuz ya da bahçe tercihe göre değişirken, mobilyalarda daha çok rahatlığa ve konfora uygun dizayn edilebilir.

 

Balayı Çiftlerinin Yeni Tercihi Bungalov Evler

Bungalov Evler Neden Çok Tercih Ediliyor? Oteller kafa dinlemek ve huzur bulmak için pek fazla tercih edilmemektedir. Bunun nedeni oldukça kalabalık ve gürültülü olmasıdır. Düğün sonunda stres atmak ve az da olsa stresten uzaklaşmak için yeni evliler artık bu bit Bungalov evleri kiralamayı tercih etmektedir.

Bungalov Evler Neden Çok Tercih Ediliyor? Sizlerde güzel anılar biriktirmek ve bu anılarla yıllarca yaşamak istiyorsanız bu tip doğa harikası dağ bungalov evlerini tercih edebilirsiniz.

Bungalov Evler Neden Çok Tercih Ediliyor? Şehrin kasvetli ve kirli havasından uzak kalıp, doğayla baş başa olmak isteyenlerin ve özel anlara şahit olan bu evler şimdilerde oldukça popüler ve modern yapılardır.

Türkiye‘de Bungalov Evler Nerelerde Bulunur?

  • Mavera Bungalov Evleri; Karadeniz ‘de bulunan bu evler iklim şartlarına uygun inşa edilmiştir. Vadi manzaralı olan bu evler Karadeniz’ in eşsiz yemyeşil doğa güzelliğini bizlerle paylaşıyor. Genellikle kısa süreli tatiller için kullanılsa da ısınmaya yönelik özel tasarımlı evlerdir. Bu evler otantik yapılı olduklarından sadeliği tercih edenlerin uğrak mekânları oldu. Kışın şömineyle romantik ortamın olduğu yazında havuz ile sakin bir tatil yaşayabilirsiniz.
  • Greenwood Bungalov Evleri; Antalya Kaş tatil beldesinde yer alan bu evler, deniz, kum, güneş severlerin tercihi konumundadır. 5 yıldızlı otellerden daha konfor ve huzur verdiği tatilini burada geçirenlerin ortak kanaati olmuş bulunmaktadır.
  • Grand Bungalov Evleri; Sapanca ‘da bulunan bu evler, göl manzarası sunar. Jakuzi, şömine ve havuzuyla oldukça huzur veren evlerdir.
  • Bodrum Bungalov Evleri; Bodrum’da ye alan bu evler ormanlık arazide, zeytin ağaçlarının içinde yer alan oldukça doğa harikası yapılardır. Denize yürüyüş mesafeli tatil yerleridir.
  • Kartepe Bungalov Evleri
  • Geyve Köy bungalov evleri

Bungalov Evler Neden Çok Tercih Ediliyor? Daha sayamadığımız birçok bungalov evleri ülkemizde mevcuttur. Turizmin gelişmiş olduğu tatil şehirlerimizde bulunur. Ülkemiz doğa manzaraları ve eşsiz deniz ve göllere sahip olduğundan bu tip evler hemen hemen her şehrimizde yer alır. 

 

Bizi Instagramdan takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/agacevi_ustasi/

WhastApp
Merhaba
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz.