Ağaç Ev Yaptırmak İstiyorum Ne Yapmalıyım

Ağaç Ev İmalatı Ne Kadar Sürer

Ağaç Ev Yaptırmak İstiyorum Ne Yapmalıyım

Ağaç Ev Yaptırmak İstiyorum Ne Yapmalıyım Genellikle barınma amaçlı kullanılan ağaç evler oyun alanı, iş alanı, geçici ikamet alanı olarak da kullanılabilir. En çok barınma amacıyla kullanılan ağaç evler doğa dostu olması açısından faydalıdır. Çünkü ağaç evler belli bir arazi gerektirmez. Herhangi bir ormanlık alana yapılabilir. Böylece ormanlık alanlar  hasara uğramaz. Ancak ormanlık alanlarda oluşabilecek tehlikeler vardır. Örneğin vahşi hayvan saldırısı, iklim koşullarına bağlı olarak sel, taşkın gibi doğal afetlerden korunabilmek için ağaç evler yapılırken bulunduğu alanda yükseltilerek yapılır. Ağaç ev yaptırmak konusunda mutlaka uzman bir firmadan ve ustadan destek almak gerekir.

Ağaç Ev Yapımında Kullanılacak Malzemeler


Ağaç Ev Yaptırmak İstiyorum Ne YapmalıyımAğaç ev deyince akla ilk gelen malzeme ahşaptır. Ahşap; güçlü, hafif ve düşük maliyetli bir ürün olması sebebiyle daha fazla tercih edilen bir malzemedir. Kablolar, cıvatalar, sürgüler için kullanılan diğer malzeme ise çeliktir. Çeliğin kullanılmasındaki diğer amaç ise ağaç eve dayanıklılık vermesidir. Ağaç evler yapılırken kumaşta kullanılan malzemeler arasında sayılabilir. Kumaş; ağaç evler üzerinde çadır gibi sert olmayan ve geçici yapılar oluşturmak için kullanılabilir. Ağaç ev yapılırken pencere çerçevesi, kapı gibi materyaller geri dönüşüm malzemeleriyle yapılabilir. Bu evi yapacak olan ustaya kalmış bir durumdur. Bu şekilde yapılan ağaç evler geri dönüşümlülüğü ve sürdürülebilir madde kaynaklarına teşvik için kullanılan bir yoldur.

Ağaç Ev Ekonomik Mi?


Ağaç Ev Yaptırmak İstiyorum Ne YapmalıyımAğaç evler estetik açıdan herkesin ilgisini çekebilecek yapıdadır. Bunun yanı sıra sağlıklı, dayanıklı ve kaliteli yapı malzemelerine sahip olduğu için kullanım alanı da oldukça geniştir. Ağaç ev fiyatları ilk bakışta yüksek fiyatlı gibi görünse de diğer evlerle kıyaslama yapıldığında aslında ucuz bile sayılabilir. Ağaç ev yapımında kullanılacak ağaç doğru seçilmiş, ısı ve sıcaklık yalıtımı yapılmış ve dayanıklılık açısından güvenliği yapılmışsa diğer yapılara oranla daha uzun kullanılabilir. Bu evlerin ömrü uzun olur. Ağaç ev fiyatlarını kullanılan ağacın cinsi, arazi şartları, ağaç evin yapım aşamasında kullanılacak işçilik gibi birçok detay etkileyebilir. O nedenle ağaç ev yapımı fiyatını kestirmek zordur.


Ağaç Evin Tercih Edilme Sebepleri


Ağaç Ev Yaptırmak İstiyorum Ne YapmalıyımEn başta gelecek sebeplerden birisi ağaç evlerin sağlıklı olmasıdır. Nefes alan yapısı sayesinde hava sirkülasyonunu sağlar. İçeride bulunan nemi, zararlı havayı, zararlı gazları emerek hava yoluyla dağılmasını sağlar. Ağaç ev yapılırken kullanılan malzeme olan ahşap, doğa ve çevre dostu yenilenebilir bir maddedir. Diğer ürünlere göre daha düşük enerjiyle üretilmesi açısından da oldukça önemlidir. Ahşap kimyasal yapısı nedeniyle diğer ürünlere göre daha fazla ısı ve ses izolasyonu sağlar.

Ağaç Ev Yaptırmak İstiyorum Ne Yapmalıyım Ahşap evler yazları serin, kışları ise daha sıcak bir ortam sağlar. Ağaç evlerin ömrü diğer malzemelerle yapılmış evlere oranla daha uzun ömürlüdür. Deprem riski olan yerlerde daha fazla tercih edilen ahşap evler esnek yapısından dolayı en sağlam ve en dayanıklı yapılardır. Ağaç evlerin inşa süresi oldukça kısadır. Diğer evler gibi hava şartlarından etkilenmez. Evin tüm üniteleri fabrikalarda hazır edilir. Daha sonrada inşa edilecek yerde montaj işi yapılır. Bu duruma da hava durumu etki etmez.

 Son olarak ağaç ev inşa edilirken öncelikle dikkat edilmesi gereken şey güvenliktir. Bunun için destek iskeleti görevi gören bir zemin olacak şekilde inşa edilmelidir. Ağaç ev bir yere sabitlenecek şekilde inşa edilmelidir. Bu vidalar yardımıyla da yapılabilir. Ayaksız yöntem denilen halatlar, zincirler kullanılarak da yapılabilir. 

 

Bizi Instagramdan takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/agacevi_ustasi/

 

WhastApp
Merhaba
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz.