Tatil Yerlerine Özel Ahşap Evler

Tatil Yerlerine Özel Ahşap Evler

Ev insanların barınma gereksinimi için olan en önemli objedir. Kimse açıkta yaşayamayacağı için ev gereksinimi otomatik olarak ortaya çıkar. Günümüzde teknolojinin geldiği nokta itibarı ile bu alanda da son derece ciddi bir biçimde zenginlik ve çeşitlilik söz konusudur. Son yıllarda özellikle tatil yerlerine yeni bir tatil konsepti olarak da adlandırılan ahşap evler yapılıyor. 

Ahşaptan olan bu evler tamamı ile doğa dostu olarak çok ciddi sağlık sorunu olan insanların bile rahatça nefes alabildiği yerlerdir.  Karadeniz Bölgesinde belli lokasyonlarda butik konsept otel işletmeciliğinde sıklıkla tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra ahşap olan evler yayla turizminin diğer illerde de önemli tesisleri arasındadır. Aynı şekilde Sapanca Gölü, Abant Gölü, Gölcük gibi yerlerde de  ahşap evler vardır. Mevcut görüntüleri ile doğayı kirletmez ve ortaya inanılmaz, doğa ile bütünleşik bir ev çıkar.

Ahşap Evler Kimler İçindir?

Ahşap ev elbette tatil yerleri dışında bireysel istemler için de yapılabilmektedir. Çiftlik evlerinde, dağ evlerinde sıklıkla bu tür doğal malzeme içeren evlere özellikle son yıllarda küresel ısınma dolayısı ile de sürekli olarak bir talep mevcuttur. Bu tür evleri özellikle ekolojik bir bakış açısı olan, doğaya üst düzeyde saygı duyan her kesimden insan tercih eder durumdadır. Bu evler kısaca işin özünde yediden yetmişe herkes içindir denilebilir. Herhangi bir kısıtlama dünyanın hiçbir yerinde yoktur.

Ahşap Ev Çeşitleri

Ahşap ev çeşitleri tam anlamı ile sonsuz bir umman gibidir sözü hiçbir biçimde abartı olmaz. Ülkemizde bu alanda son derece iyi örnekler vardır. Tek katlı olanlar, özel çatı katı olanlar, dubleks olanlar, tripleks olanlar, özel havuzu olanlar, verandası olanlar, balkonu olanlar, çatısı güneş paneli ile kaplı olanlar, 0 atık mantığı ile üretilenler vardır. Bunlar belli başlı ahşap ev çeşidi olmakla beraber başka seçenekler de vardır. 

Hatta müşterilerin istemi doğrultusunda örneğin ön kısmı tamamı ile cam kaplı olan evler de yapılabilmektedir.  Ebat olarak bakıldığında küçük ya da büyük olması kişilerin kendi tercihine kalmış durumdadır. Klasik 3+1 olanlar olduğu gibi 7+1 olan özellikle tatil yerleri için içinde jakuzi sauna gibi yerleri olan ahşap evler de yapılmaktadır.  Dış kısmı bu evlerin genelde boyanmaz ama müşteri isterse çok değişik renklerde boyanması mümkündür. Evler özellikle tatil yerlerinde yan yana dizildikleri zaman ortaya çok hoş bir görüntü çıkar. 

Ahşap Ev Fiyatları

Ahşap ev fiyatları evin temel özelliklerine, kullanılan malzemeye göre değişir. Kavramı biraz daha açmak gerekir ise şu bilgiler verilebilir. Evin büyüklüğü yani toplam metrekaresi, evin içinde kullanılan malzemesine evin tasarımına göre rakamlar değişir. Bu alanda hizmet veren firmaların kendilerince bir fiyat politikası olup maliyetlerin farklılaşmasında etkendir. Enflasyon da ahşap evlerin fiyatlarını değiştiren unsurlar arasında gelir. Bu evlerde tatil yerleri için toplu yapılıyor ise o zaman belli bir indirim vardır. Ödemede ise çek, hesap numarasına havale gibi yöntemler vardır.

Ahşap Ev Alırken Bilinmesi Gerekenler 

Ahşap ev yaptırır iken kalitesinden emin olunmalıdır. Bilinen ve güvenilir firmalar ile çalışılmalıdır. İşin finansal kısmı da araştırılmalıdır.

 

Bizi Instagramdan takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/agacevi_ustasi/

WhastApp
Merhaba
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz.