Ahşap Ev Neden Çok Tercih Ediliyor?

Ahşap Ev Fiyatları

Ahşap Ev Neden Çok Tercih Ediliyor?

Ahşap Ev Neden Çok Tercih Ediliyor?  Ahşap ev son yıllarda daha fazla tercih edilmeye başladı. Ahşap ev tercih edenlerin ilk istediği görünüşünün güzel olması doğal olması ve insanlara huzur vermesidir. Doğal ve fiziksel avantajları nedeniyle betonarme yapılara tercih edilen ahşap evler günümüz koşullarında kentsel yaşamdan sıkılan birçok insan için tercih edilen yapılardır. Ahşap evler özelliklerinden dolayı solunum alanı yaratarak ve doğal hava sirkülasyonu sağlayarak büyük miktarda oksijen sağlar. Ahşap zararlı kimyasalları zehirli gazları bakterileri ve nemi emer ve havaya yayılmasını engeller.  Organik malzemelerden üretilen ahşap evler bu nedenle doğaya ve toprak canlı yapılara uyarlanmış konut modelleri içinde ön plandadır.

Ahşap Evler İnsanlara Ne Gibi Nitelikler Kazandırır?

Ahşap evler içinde yaşayan insanlara enerji verir. Yalıtımı kolay olan evlerdir. Ayrıca ahşap evler uzun ömürlüdür. Bu yapılar doğal afetlere karşı da oldukça dayanıklıdır.  Ahşap evlerin bir diğer özelliği de doğa dostu olmalarıdır. Bu yüzden kolayca da yenileme işlemi yapılabilen evlerdir. Ahşap evlerde yaşayan insanlar betonarme evlerde yaşayanlara göre daha çok doğa ile iç içe olabilmektedir.

Ahşap Evlerin Özellikleri Nelerdir?

Ahşap Ev Neden Çok Tercih Ediliyor? Zevkinize göre inşa edilen bu ahşap evler çok çeşitli seçenekler sunuyor. En geleneksel evlerden en modern villa tarzlarına kadar üçgen evler inşa edilebilir. Ahşap bir evin herhangi bir tasarıma uyması kolaydır, böylece size en uygun modeli seçebilirsiniz. Tüm mimari tarzlara uyum sağlayabilen ahşap evler bu aralar oldukça revaçtadır. Vahşi doğada sellere ve hayvanlara karşı korunmak için genellikle köy alanlarında inşa etmek daha güvenlidir. Ayrıca ahşap evlerin boyanması çok kolaydır. Bu yüzden onları istediğiniz gibi renklendirebilirsiniz. Dilediğiniz zaman istediğiniz renge dönüştürülebilen yalıtım ve ses yalıtımı gibi temel özellikleri kolayca barındıran ahşap yapı, aradığınız konfor ve sıcaklığı sağlar. 

Ahşap Ev Neden Çok Tercih Ediliyor? Ayrıca ahşap ev nefes alan bir yapı olduğu için bu malzemenin avantajlarından biri de kendini yenileyen içinde yaşayan insanların romatizma ve kan dolaşımına uygun nefes alabilen bir atmosfer oluşturmasıdır. Doğayla uyum içinde olmak yerine onun bir parçası olursunuz. Bu yapılar genellikle yanlarında bulunan büyük ağaçlarla desteklenerek insanlara huzur ve rahatlık verir. Nefes almanın zor olduğu  büyük bir şehrin beton yapılarından kaçmak isteyenlerin tercih ettiği ahşap bir taş evin harika bir kaçış olduğu söylenebilir. Ahşap evler ekonomik olarak çok uygun fiyatlı olup sevdiklerinizle birlikte harika vakit geçirebileceğiniz rahat dinlendirici ve huzurlu bir atmosfere sahiptir.

 

Ahşap Evlerin Dezavantajları Nelerdir?

Ahşap Ev Neden Çok Tercih Ediliyor? Ahşap evler zamanla bakımı yapılmaz ise çürüme yapabilir.  Ahşap evlerin yangın riski diğer yapılara göre daha fazladır. Ahşap evler düzenli bakım gerektirir.

Ahşap Evler Dayanıklı mı?

Ahşap Ev Neden Çok Tercih Ediliyor? Ahşaptan yapıldığı için hafif güçlü ve esnektir. Depremlerin binalar üzerindeki yıkıcı etkilerinin önemli bir nedeni kolon ve kirişlerin sismik dalgaları destekleyecek kadar esnek olmamasıdır. Başka bir deyişle kaliteli ahşaptan yapılmış bir evin betondan yapılmış bir evden çok daha uzun süre dayanacağından emin olabilirsiniz. Ülkemizde de İskandinav ülkelerinde yaygın olan bir konut modeli olan köy ahşap evlerine rastlanabilir. Ayrıca ahşap evlerin fiyatları da evin büyüklüğüne ve tercih edilen ahşabın çeşidine göre değişebilir.

 

Bizi Instagramdan takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/agacevi_ustasi/

WhastApp
Merhaba
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz.