Ahşap Ev Yaptırmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Bungalov da Yaşam

Ahşap Ev Yaptırmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Ahşap Ev Yaptırmak İstiyorum Ne Yapmalıyım? Öncelikle yaptırılacak olan ahşap evin nerede olmasına karar vermek ahşap yapının malzemelerinin seçimi için çok önemlidir. Hayali kurulan ahşap ev ister göl kenarında olsun, ister deniz kenarında olsun, ister dere kenarında olsun ve isterse orman içinde olsun içinde huzur bulunan, mutlu olunan sağlıkla yaşanılan her ev içinde yaşayan insanlar için vazgeçilmez bir dünyadır. İşte bu dünya içinde yaşayanlara ve sevdiklerine aittir. Ve yapmış olan kişiye ait olan bu özel dünyanın hem zevk açısından, hem sağlık açısından hem de mutluluğumuz açısından yapan kişiyi  yansıtması, zevkine göre dizayn edilmesi oldukça önemli bir konudur. 

Ahşap ev yaparken yapılan evin şıklığına özen gösterildiği kadar içinde bulunulan hava koşullarına da uygun malzeme kullanımına özen gösterilmelidir.

Ahşap Ev Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Öncelikle yapılması planlanan ahşap evin dış cephesinde kullanılacak olan ahşap malzemenin ağaç kesim döneminde genellikle son bahar aylarında mevsimine uygun bir şekilde kesilmiş olması gerekmektedir. Kullanılan dış duvar malzemesi yoğun kış şartlarına, yağmura, rüzgara ve şiddetli fırtınalara dayanıklı olabilecek sertlikte yapılmalı ve kaliteli bir malzeme kullanılmalıdır. Böylelikle yüz yıllar boyunca kullanılabilecek uzun ömürlü ve sağlıklı bir ahşap ev hem sağlıklı hem de dayanıklı olmaktadır. Ahşap evler yapılırken bu evlerin yapılacak olan bölgeye uyumlu bir malzeme kullanılarak tasarlanması önem taşımaktadır. Kullanılacak olan malzeme tek parça halinde ve büyük parçaları birleştirerek yapılması yapının daha sağlam ve uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır.

Ahşap Ev Kullanmanın Avantajları

Ahşap Ev Yaptırmak İstiyorum Ne Yapmalıyım? Artık son teknoloji ile yapılan ahşap malzeme kullanımı ile birlikte ahşap ev projelerinde yüksek derecede yalıtım elde edilebiliyor, yapının daha dayanıklı ve kullanışlı olması sağlanıyor. Ahşap yapılar hem düşük maliyetli hem de diğer yapılara göre daha kısa sürede bitmesi sebebiyle daha ekonomik ve yapımı daha kolay yapılardır. 

Ahşap Ev Yaptırmak İstiyorum Ne Yapmalıyım? Ev içi ve dışı hava sirkülasyonu oluşturabildiği için astım hastalığına ve bronşit hastalığına iyi geldiğinden dolayı da pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Ahşap duvarlar, kullanılan mekanı kışın sıcak yazın serin tutmaktadır. Dolayısıyla ısı yalıtımı açısından çok kullanışlı bir malzemedir. Ayrıca ahşap yapılar otantik, şık ve doğal görünüme sahip olduğu için göze hitap edildiğinden dolayı bakıldığında kişinin psikolojisini düzelterek daha iyi hissetmesini sağlayabilmektedir.

Ahşap Ev Uzun Ömürlü Olur Mu?

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte ahşap yapılarda da kullanılan işlenmiş ahşap malzemeler çağdaş, dayanıklı, orijinal malzemelerle yapılan ahşap evler yangın riskini, kar, yağmur, fırtına gibi olumsuz çevre koşullarının vermiş  olduğu zararı en aza indirgeyerek ahşap evlerin de betonarme evler kadar sağlam olmasını sağlamaktadır. Yanlış bilindiğinin aksine ahşap ve kütük evler sürekli bakım isteyen zor evler değillerdir aksine sıfır bakımla ya da çok az bir bakımla ahşap evleriniz çocuklarınıza ve hatta torunlarınıza kalabilecek şekilde sağlam ve uzun ömürlü yapılmaktadır.

Ahşap Ev Yapımı Maliyetli Midir?

Ahşap Ev Yaptırmak İstiyorum Ne Yapmalıyım? Ahşap yapılar betonarme yapılara göre hem çok daha uygun hem de çok daha kullanışlı olduğu için günümüzde pek çok kişi tarafından öncelik oluşturmaktadır. Böylelikle hayallinizdeki evin gerçeğe dönüşme zamanı ertelenmemiş olur.

 

Bizi Instagramdan takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/agacevi_ustasi/

WhastApp
Merhaba
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz.