Bungalov Ev Nedir?

Ağaç Ev Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Bungalov Ev Nedir?

Bungalov Ev Nedir? Bungalov ev ahşap malzemeden betonarme malzemeden ya da prefabrik malzemeden yapılan küçük üçgen şeklinde evlere denilir. Zemine 0 olacak şekilde yapılır. Dik, üçgen bir yapıya sahip çatısı bulunmaktadır. 

Yapımı ilk kez Hindistan’da başlayan bungalov evler ülkemizde de olduğu gibi dünyanın pek çok ülkesinde de de çok popüler olmaya başlamıştır. Kişisel kullanım amaçlı yayla evi, deniz evi, orman evi yapılmasının yanında pansiyon veya butik otel şeklinde de yapılmaktadır.

Artık insanlar şehir hayatı, kalabalık ortamlardan ve yoğun iş hayatından yorulup dinlenme adına kendini doğaya atıp günlük yaşamın stresinden biraz olsun uzaklaşabilmek için kısa süreliğine de olsa bungalov evlerinde kalmayı tercih etmektedirler.

Bungalov Evler Nerelere Yapılabilir?

Günümüzde popüler olan Bungalov evler genellikle Ege, Karadeniz ve Akdeniz Bölgesi’nde iklim şartlarının uygunluğu açısından diğer bölgelere göre daha çok tercih edilmektedir. Bungalov evleri yaptırırken imar dışı tarla olarak geçen alanlara da çok rahat yapılabilmektedir. Fakat imarsız arazilerde yapılan evlerin büyüklüğü belli bir metrekarede olmalıdır. Arazinin yapacak kişinin kendi arazisi olup yüzde 5’i oranında rahatlıkla yapılabilmektedir. 

Orman içi, deniz kenarı, göl kenarı, akarsu kenarı, şehir manzaralı yerler gibi kafa dinleyebilecek huzur bulunan sakin yerler daha çok tercih edilmektedir.

Bungalov Ev Yapımında Hangi Malzemeler Tercih Edilmelidir?

Bungalov ev yapımı malzemenin ucuzluğu, doğaya uygunluğu ve daha sağlıklı  sebebiyle doğal, kullanışlı sağlıklı, pratik, uzun ömürlü ahşap malzeme kullanılmaktadır. 

Ahşap doğal malzeme duvarlar ortamı kışın daha sıcak yazın ise daha serin tutmaktadır. Dış duvarlarda ahşap malzeme kullanımı ev içine hava akımını arttırarak daha sağlıklı olmasını sağlamaktadır. Yine Bungalov evlerin daha otantik doğal görünmesi açısından doğal taş malzemelerde kullanılabilmektedir. Böylelikle bungalov evler hem daha doğal,  hem de daha kullanışlı olmaktadır Ayrıca elektrik tesisatı, su tesisatı, cam ve benzeri kullanım alanları için farklı malzemeleri de kullanmak gerekmektedir.

Bungalov Evler Nasıl Olur?

Bungalov Ev Nedir?Kullanım açısından şehir içindeki çok odalı dairelere kıyasen oda sayısının az olması nedeniyle daha pratik oluşundan dolayı bungalov evler genellikle bir buçuk katlı, isteğe bağlı olarak bir katlı da yapılmaktadır.

Bungalov Ev Nedir? Bungalov evlerine genellikle küçük güzel kullanışlı bir verandadan girilmektedir. Girişte direkt Amerikan mutfak olan oturma odası ve mutfağın birleşik olduğu alana girilir, alt katta amerikan mutfağın arka kısmında bir tuvalet ve bir banyo bulunmaktadır, buçuk kat olarak bilinen üst katta ise bazen küçük bir çocuk odalı 2 oda, bazen de sadece yatak odası bulunmaktadır. Bu yatak odası alt katı görebilecek şekilde iç balkon varmış gibi alt katla bağlantılı bir şekilde de yapılabilmektedir.

Bungalov Ev Fiyatları yüksek midir?

Bungalov Ev Nedir? Günümüzde düşük maliyeti ve kolay yapımı sayesinde pek çok kişi tarafından tercih edilen bungalov evler hem kullanışlı, hem sağlıklı hem de daha uygun olması nedeni ile diğer yapılara göre daha çok tercih edilmektedir. Ayrıca proje, ruhsat izni gibi prosedür süresinin uzamaması nedeni ile daha uygun ve daha hızlı bitirilebilmektedir. Bu sayede daha az maliyetle daha sağlıklı ve daha kullanışlı istenilen eve sahip olunabilmektedir.

Bizi Instagramdan takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/agacevi_ustasi/

WhastApp
Merhaba
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz.